Select Page

17 dievčat a 27 chlapcov do 10 rokov zápolilo o dušu na našich dvorcoch o trofeje. Vrátane štvorice našich hráčov.

 

Náš klub na turnaji zastupovali Ema Mária Mišáneková, Mária Mistríková, Harry Hudson a Rišo Lipták.

Veľké pódiové poháre, ale aj cenné menšie poháte útechy.

 

Ak si niekto myslí, že v tejto vekovej kategórii o nič nejde, mýli sa. Nasadenie, dravosť, koncentrácia, túžba vyhrať sa v ničom nelíšili od „doslepáckych“ turnajov. Prvá snímka napríklad ukazuje, ako rozhodca Ivan Lyach rieši hádku o out.

Zápasy napäto sledovali rodičia z hornej tribúny, ale aj z trénerskej lavičky.

 

Dievčatá
Žreb turnaja neprial Eme Márii Mišánekovej, ktorá vo svojom úvodnom zápase narazila na neskoršiu finalistku Ester M. Handiakovú a v súboji s ňou ťahala za kratší koniec. Navlas rovnako pochodila vo svojom prvom dueli proti Emme Ferekovej aj domáca Mária Mistríková (1:6).

 

Viac šťastia mala ale v nasledujúcom takzvanom kole útechy, keď po výhre 4:1 nad rovesníčkou zo Spišskej Novej Vsi Timeou Harviščákovou na konci turnaja zdvihla nad hlavu pohár za delené 3. miesto v súťaži útechy.

Celkovou víťazkou turnaja sa stala čochvíľa desaťročná Nikol Sevald z TC Empire Trnava, keď si vo finále poradila so spomínanou Ester M. Handiakovou z bratislavského Slovana pomerom 6:2. Delené tretie miesto obsadili oddielové spoluhráčky z TJ Sokol Prešov Nela Kuriľáková a Nicolle E. Herdická.

Kto postúpi do semifinále?? Viac snímok možno vidieť na Facebookovom profile nášho klubu.

 

Chlapci
Rovnako dvojica domácich reprezentantov TK Vysoké Tatry sa na kurtoch predstavila aj o deň neskôr, v nedeľu 25. februára, v súťaži chlapcov do 10 rokov. Hoci sa Harry Hudson aj Richard Lipták snažili, aj pre nich boli úvodní súperi v turnajovom pavúku nad ich sily.

Súťaž chlapcov napokon spomedzi 27 štartujúcich ovládol Radovan Kriško z TK Nová generácia Nové Mesto nad Váhom po finálovom víťazstve 6:1 nad Petrom Lukáčom z TK Tatran Prešov. Na pomyselnom bronzovom stupienku sa umiestnili Martin Petrik z TK F1 Poprad a Adam Andel z nitrianskej TK Slávie SPU. Spracoval Martin Mistrík.

 

Komentáre k článku