Select Page

Trénovala u nás Yanina Wickmayer!

V poslednom rozhovore športový riaditeľ nášho TK Peter Simčák spomína nevýhody malého klubu v podobe menšej základne, ktoré musíme prekonávať.

Oproti iným slovenským klubom však máme aj jednu veľkú výhodu.

Tatry sú atraktívne miesto na oddych a tréning. Nielen, ale aj vďaka štítom k nám chodia známe tenisové tváre, ktoré nie je len tak ľahké stretnúť.

Začínajú aj zahraniční
Po domácich legendách ako Dominik Hrbatý, Dominika Cibulková, Daniela Hantuchová, Martin Kližan či Karol Kučera naše kurty začínajú v posledných mesiacoch objavovať aj zahraniční tenisti.

Do Lomnice zavítala belgická ženská hviezda Yanina Wickmayer. Prišla na desaťdňové sústredenie a aj podľa vlastných slov si to celkom užívala.

Yanina je vskutku sympatické dievča a výborná tenistka. Stačí spomenúť jej najvyššie 12. miesto v rebríčku ATP a najmä semifinálovú účasť na US Open. V napínavom zápase ju vtedy vyradila Dánka Wozniacki.

Vyhrala tiež päť veľkých titulov WTA Tour. Sympatické je, že sa nevzdáva ani pod ťarchou nepriaznivých okolností. V roku 2014 jej diagnostikovali infekčnú Lymevú chorobu, ktorú v okolí New Yorku roznášajú komáre. Nezlomilo ju to a po liečbe v rokoch 2015 a 2016 vyhrala svoje posledné dve WTA turnaje. Azda aj preto si zaslúži ocenenie časopisu Time v rebríčku 30 legiend ženského svetového tenisu všetkých čias.

Wickamayer v Tatrách
Wickmayer je aktuálne na 67 mieste svetového rebríčka WTA. Doteraz v tour zarobila 4,3 milióna dolárov mimo reklamných príjmov. 

Wickmayer je aktuálne na 67 mieste svetového rebríčka WTA. Doteraz v tour zarobila 4,3 milióna dolárov mimo reklamných príjmov.

Pravidelne do Lomnice prichádza ukrajinský reprezentant Sergej Strachovský.  Aj jeho štyri tituly ATP turnajov a 4,5 milióna zarobených dolárov hovoria o jeho kumšte. Najvyššie umiestnenie v rebríčku ATP dosiahol 31. Sergej žije dlhodobo na Slovensku a slovenčinu už má lepšiu ako mnohí z nás.


Sergej Strachovský

Najpozitívnejší účinok sústredenia v našom klube majú zatiaľ na slovenskú reprezentantku Terezu Mihalikovú. Práve po tréningu u nás vyhrala juniorský grandslam Australian Open.


Tereza vyhrala juniorský Australian Open 2015 po sústredení na pôde nášho klubu. Možne jej trocha pomohla tatranská nadmorská výška.

 

Komentáre k článku